Click here to view trailer



















































 

:: DM2012 ::

Se og køb de officielle billeder hos LinedanceFoto.

Download komplette resultater her.


RESULTATER

Social

Youth 10-13
1. Anne M. Poulsen - Dance All Over
2. Louise S. Christensen - UG-Dans

Adult 18-29

1. Julie E. Hansen - Allround
2. Stine Nielsen - All Of Dance

Crystal 30-39

1. Heidi Ebbestrup - bennyray.dk
2. Vicky Nylander - bennyray.dk

Diamond 40-49
1. Jane T. Kristensen - Busy Boots
2. Anette Neumann - Dirty Boots
3. Lydia Madsen - bennyray.dk

1. Bjarne Frederiksen - All Of Dance

Silver 50-59

1. Randi Plesner - bennyray.dk
2. Bente Renaldi - Busy Boots

Gold 60+
1. Ingelise F. Rasmussen - bennyray.dk
2. Kirsten Tabermann - Busy Boots

1. Leon Reingard - Westerbro Linedance

Newcomer

Youth 10-13

1. Victoria Reiche - bennyray.dk
2. Camilla Petersen - Dance All Over

Teen 14-17
1. Sofie L. Hansen - bennyray.dk/The Outlaws
2. Joanna B. Vestergaard - Dance All Over
3. Emma S. Johansen - bennyray.dk

Adult 18-29

1. Ditte K. Steiness - Greve Dance Center
2. Gabriella L. Ptohos - Greve Dance Center
3. Katrine Juul - Allround
4. Gritt V. Bach - bennyray.dk
5. Lisa Myhre - Dirty Boots

Crystal 30-39

1. Dorte S. Andersen - bennyray.dk/UG-Dans/The Outlaws
2. Lonnie Svenningsen - bennyray.dk
3. Pernille Nielsen - SP Dance
4. Maria Jødal - SP Dance

Diamond 40-49
1. Helle V. Kramme - bennyray.dk
2. Kirsten Pedersen - Love-to-Dance/Funky Dance Factory

Silver 50-59 &
Gold 60+
1. Agnethe Hansen - Dance All Over
2. Anne-Mette Povlsen - Dance All Over
3. Eva Naaijen - bennyray.dk

Novice

Youth 10-13
1. Silke Nygaard - SP Dance
2. Yasmin Christensen - Dirty Boots

Adult 18-29
1. Martine Sandorff - Greve Dance Center/Allround
2. Lykke M. Sørensen - bennyray.dk/The Outlaws
3. Lene Andersen - Dirty Boots

Crystal 30-39

1. Anette Bach - bennyray.dk
2. Tina Bloch - Greve Dance Center

Diamond 40-49

1. Maria Foged - Love-to-Dance
2. Marianne L. Møller - The Outlaws

Silver 50-59
1. Winnie von Kiær - Greve Dance Center
2. Jonna Matthiassen - The Outlaws
3. Bente Jensen - Greve Dance Center/Allround
4. Karin L. Jaqué - Dirty Boots

Intermediate

Adult 18-29

1. Denize S. Stripp - Greve Dance Center
2. Louise Poulsen - Dance All Over (B-D-F)

1. Morten Finne - Greve Dance Center

Silver 50-59
1. Hans Jørgen Wollesen - Dance All Over (B-D-F)

Advanced

Adult 18-29
1. Stine Matthiassen - The Outlaws
2. Simone Nielsen - The Outlaws

1. Jonas Knudsen (E)

Koreografi

Newcomer/Novice

1. Jordan's Song - Helle Krogholm - Dance All Over
2. It Girl - Sofie L. Hansen - bennyray.dk/The Outlaws
3. Don't Worry About Nothing - Gabriella L. Ptohos - Greve Dance Center
4. How Low - Ditte K. Steiness - Greve Dance Center
5. Gi' Mig Et Smil - Agnethe Hansen - Dance All Over

Intermediate/Advanced
1. The Streets - Jonas Knudsen
2. Dedication To My Ex - Agnethe Hansen - Dance All Over


Showcase

Adult 18-29
1. Simone Nielsen - The Outlaws
2. Stine Matthiassen - The Outlaws

Renegade


Teen 14-17
1. Sofie L. Hansen - bennyray.dk/The Outlaws

Adult 18-29
1. Denize S. Stripp - Greve Dance Center
2. Morten Finne - Greve Dance Center
3. Ditte K. Steiness - Greve Dance Center
4. Martine Sandorff - Greve Dance Center/Allround
5. Gabriella L. Ptohos - Greve Dance Center


Silver 50-59
1. Karin L. Jaqué - Dirty Boots


Dommerne & instruktører & showdeltagere
Raymond Sarlemijn | Angelique Gerlag | Jon & Robyn Knights | Wil & Audrey Bos | Michelle & Dave Anderson | Anne Mette Skriver | Henrik Grønvold | Randers Taekwondo Klub | Benny Ray


Workshopdanse
Reggae Roads (beginner/improver)
Words To Believe (easy intermediate)
The Golden Age (intermediate)
One Woman Man (beginner)
Highway Route 66 (intermediate)
Pink (improver)
Don't Want Nobody (improver)


Downloads
Plakat | Video | Komplette resultater | LinedanceFoto


Danse

Social | Under The Sun | Make This Day | Something In The Water


Newcomer | Used To Be | Tonight | Could I Have This Dance | On My Way | Backstreet | Johnny Got A Boom Boom

Novice | Uhh! | Knockin' On Heaven's Door | Red On A Rose | Make Love | Show Me The Money | Twist With The Fat Boys

Intermediate | Moo Cow Boogie
| Don't Stop | My True Friend | Tragedy Cha | Hot Hot Hot
Last Days Of Disco


Advanced | A Body Like That | Get So Rattled
| Slow Waltz | Sway With Me | Ushered Through It | Something

Officielle step sheets og videoer findes på www.worldcdf.com

Sponsorer
Bambi | Body and Senses | Customize ID | Den Lilla Appelsin | Dog Butterfly | Empire Sko | Hvid Grafisk | LinedanceFoto | Linedancer Magazine | RecArt Music | Spentrup Auto | Langå Sport Outlet | Love-to-Dance X-Mas Party | Randers Stempelfabrik | Stereo Studio | Støvlemanden | Westerbro-Linedance | XL Byg Vorup | Østjydsk Bank


Resultater 2011
Resultater 2010
Resultater 2009
Resultater 2008
Resultater 2007

Resultater 2006
Resultater 2005
Resultater 2004
Resultater 2003